Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ренда А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Ренда А. Д. 
Умови формування гляціоелеваційного каму біля с. Борки (Волинське Полісся) / А. Д. Ренда // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія. - 2013. - Вип. 1. - С. 57-63. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Ками західної частини Волинського чи Любомль-Столинського кінцево-моренного пасма практично завжди помилково розглядались як кінцево-моренні форми. Це стосується і камів в околицях м. Любомль. Охарактеризовано особливості седиментаційних процесів під час формування каму біля с. Борки (акумуляція матеріалу в невеликій гляціодельті). Наголошено на специфічних умовах формування камів у межах периферійних частин крейдових піднять заходу Волинського Полісся та значну роль у цих процесах особливостей льодовикового ложа. Встановлено закономірності розташування камів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.126.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ренда А. Д. 
Ками Волинського Полісся та їхнє раціональне використання : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.04 / А. Д. Ренда; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 18 c. - укp.

Розглянуто питання поширення, геоморфології, геологічної будови та раціонального використання камів Волинського Полісся. На основі вивчення морфологічних особливостей та аналізу геологічної будови озерно-, водно-льодовикових і моренних товщ, якими складено камові форми дніпровського віку, вивчено умови та механізми їх формування. Відмічено, що основна фаза формування камів пов'язана з етапом розпаду полів мертвого льоду на тлі зростання ролі поверхневої та внутрішньої абляції, а також зв'язок у формуванні камів із зонами тріщинуватості і стиснення льоду перед підняттями льодовикового ложа, успадкованих з фази його активності. Не знайшла свого підтвердження концепція хаотичного формування камів у широких зонах відмерлих льодовикових мас. На основі даних по морфології та геологічній будові ками території розглянуто як типові реліктові компоненти поліських ландшафтів, які мають зачну наукову й освітню цінність. Розроблено дані по раціональному використанню камів території. Запропоновано можливість геоконсервації та охорони окремих форм у вигляді геолого-геоморфологічних пам'яток неживої природи місцевого значення. Розглянуто можливість використання камів як геотуристичних атракцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823(45УКР3-4ВОЛ)126.3 + Д829(45УКР3-4ВОЛ)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438299 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського